Od 16. 5. - 26. 5. 2024 máme dovolenou. Objednávky zaplacené v tomto období budou odeslané 27. 5. 2024.

kolekce

Všech 12 knih

2550 3000

sleva 15%

kolekce

Zrození a znovuzrození

624 780

sleva 20%

kolekce

Příběh

833 980

sleva 15%

kolekce

Otázky a odpovědi

863 1015

sleva 15%

Autoři

Chico Xavier

Brazilec Francisco Cândido Xavier, známější jako Chico Xavier, se narodil 2. 4. 1910 v Pedro Leopoldo a zemřel 30. 6. 2002 ve městě Uberaba. Byl médium a nejdůležitější osobou spiritismu.

Napsal automatickým písmem více než 500 knih, kterých se prodalo přes 50 miliónů exemplářů. Stal se brazilským spisovatelem s největším komerčním úspěchem v historii, ale vždy věnoval všechen zisk z autorských práv na charitativní účely. Napsal také téměř 10 000 dopisů od různých zemřelých adresovaných např. rodičům nebo jiným drahým pozůstalým na Zemi. Nikdy si za ně nic neúčtoval.

Obdržel velké pocty, například v roce 1981 a 1982 byl navržen na Nobelovu cenu míru. Tento návrh podepsalo kolem 2 miliónů osob. V roce 1999 mu vláda druhého největšího brazilského státu Minas Gerais udělila státní vyznamenání Za mír.

V roce 2012 byl Chico Xavier zvolen „Největším Brazilcem všech dob“ v soutěži o osobnost, která pro národ udělala nejvíce. Stal se nejuctívanějším člověkem, především pro svůj altruismus.

Chico překonal náboženské překážky a stal se skutečným „duchovním vůdcem“ Brazílie.

Duchovní autoři

André Luiz

Jménem André Luiz pojmenoval Chico Xavier, brazilský filantrop a médium, jednoho z nejčastějších spiritálních autorů svých mediálních děl. Některá z nich se dočkala v Brazílii své adaptace pro divadlo a film. Mezi nejznámější patří knižní bestseller „Náš domov“ a jeho filmové zpracování se v Brazílii dočkalo největšího úspěchu v roce 2010.

Emmanuel

Chico Xavier pojmenoval svého spirituálního průvodce a nevtěleného učitele jménem Emmanuel. Stal se spirituálním autorem největší části jeho mediumních děl. Své první setkání s Emmanuelem v roce 1931 popisuje Chico takto: „Modlil jsem se ve stínu stromu na břehu přehrady. Náhle jsem spatřil světelný kříž a postavu muže oblečeného do kněžské tuniky.“

Bezerra de Menezes

Adolfo Bezerra de Menezes Cavalcanti, známější jako Bezerra de Menezes, byl lékařem, spisovatelem, novinářem, politikem, filantropem a představitelem spiritismu. Byl také známý jako „Lékař chudých“ nebo „brazilský Kardec“.

Albino Teixeira (?–1923)

Byl mediumním léčitelem, spiritistou a médiem. Stal se součástí vedení Spiritistické Brazilské Federace (FEB). Po své smrti dál pokračoval ve své práci, pomáhal ve spirituálním světě a diktoval knihy.

Batuíra (1839–1909)

Vlastním jménem se jmenoval António Gonçalves da Silva. Když mu zemřel jeho jediný dvanáctiletý syn, našel útěchu ve spiritismu. V roce 1890 založil spiritistickou skupinu „Pravda a světlo“ a začal vydávat stejnojmenný časopis, který již po sedmi letech dosahoval 15 tisíc výtisků. Byl médiumní léčitel a vyléčil stovky lidí po fyzické i spirituální stránce.

Meimei (1922–1946)

Vlastním jménem se jmenovala Irma de Castro Rocha a byla známá svou jemností, inteligencí a láskou k dětem. V roce 1944 se vdala za Arnalda Rochu, který byl přítel Chico Xaviera. Asi padesát dnů po své smrti začala diktovat Chico Xavierovi a stala se autorkou mnoha knih. Podle ní je pojmenováno mnoho spiritistických institucí a byla též známá pro svou schopnost se zhmotňovat.

Košík je prázdný!