kolekce

Všech 12 knih

2550 3000

sleva 15%

kolekce

Zrození a znovuzrození

624 780

sleva 20%

kolekce

Příběh

833 980

sleva 15%

kolekce

Otázky a odpovědi

863 1015

sleva 15%

Bezerra de Menezes

Adolfo Bezerra de Menezes Cavalcanti (28. 8. 1831 – 11. 4. 1900), známější jako Bezerra de Menezes, byl lékařem, spisovatelem, novinářem, politikem, filantropem a představitelem spiritismu. Byl také známý jako „Lékař chudých“ nebo „brazilský Kardec“.

Vystudoval medicínu v Riu de Janeiru. Na studia si musel vydělávat doučováním filozofie a matematiky. Akademický titul získal v roce 1856. O rok později nastoupil jako chirurg v armádě. V roce 1858 se oženil Marií Cândidou de Lacerda, se kterou měl dvě děti, ale po pěti letech manželství jeho žena po krátké nemoci náhle zemřela.

V letech 1859–1861 vykonával funkci redaktora v „Brazilských lékařských listech“, což bylo periodikum Lékařské akademie.

V roce 1865 se podruhé oženil s Cândidou Augustou de Lacerda Machado, sestrou jeho zesnulé manželky, která se po sestřině smrti starala o jejich děti.

Byl známý jako „Lékař chudých“, protože ošetřoval i ty, kteří nemohli zaplatit. Je známa příhoda, kdy Bezerra daroval svůj lékařský prsten jedné matce, která nemohla koupit lék svému nemocnému dítěti.

Politickou kariéru začal v roce 1860, když byl zvolen do městského zastupitelstva. V dalších dvou volebních obdobích byl zvolen radním.

Kolem roku 1875 dostal překlad knihy Allana Kardeca „Kniha duchů“. O knize Bezerra řekl: „Nenašel jsem v ní nic, co by bylo nového pro mou duši, ačkoliv bylo pro mne nové úplně všechno! Již jsem znal vše, co jsem si v knize přečetl. Zdá se tedy, že jsem byl nevědomým spiritistou, jak se říká, ‚od narození‘.“ Protože byl politikem, začaly se proti němu šířit pomluvy. Rozhodl se opustit veřejný život a věnovat se potřebným.

Napsal několik knih: Strašidelný dům (A Casa Assombrada), Šílenství pod novým prizmatem (A Loucura sob Novo Prisma), Spiritistická doktrína jako teogonická filozofie (A Doutrina Espírita como Filosofia Teogônica), Manželství a plátno (Casamento e Mortalha), Černá perla (Pérola Negra), Lazar, malomocný (Lázaro, o Leproso), Ovce z Panurgie (Os Carneiros de Panúrgio), Příběh jednoho snu (História de um Sonho) a Evangelium budoucnosti (Evangelho do Futuro).

V roce 1889 byl zvolen prezidentem brazilské spiritistické federace a byl jím až do své smrti.

Po své smrti diktoval knihy Chico Xavierovi a knihy diktuje dodnes prostřednictvím jiných médií.

Košík je prázdný!