kolekce

Všech 12 knih

2550 3000

sleva 15%

kolekce

Zrození a znovuzrození

624 780

sleva 20%

kolekce

Příběh

833 980

sleva 15%

kolekce

Otázky a odpovědi

863 1015

sleva 15%

Na pláži Copacabana

kategorie: internet

Volný překlad vyprávění André Marinho o setkání Chico Xaviera s duchy moře.

 

Jednou přijel Chico Xavier navštívit svou kamarádku Suzanu do Rio de Janeiro a protože už neměli co dělat, tak se jí Chico zeptal: „Suzano, co budeme dělat?“ A ona na to: „Já nevím Chico, pojďme se někam projít.“ A Chico řekl: „Pojďme se projít na pláž Copacabana, ještě nikdy jsem se tam neprocházel.“ Už bylo půl desáté večer. Vzali si taxi a dojeli na „Avenida Atlântica“ (Atlantskou třídu), které je souběžná s pláží Copacabana. A tam se stal hezký příběh, málo lidí ho zná…

Když se procházeli podél moře po chodníku, on se zahleděl do moře, byl velmi dojatý a začal plakat a říkal: „Suzano, netušíš co zrovna vidím.“ A ona se ptá: „Co, Chico?“

Chico pokračuje: „Krásu duchů moře. Vidím duchy v tříštících se vlnách. Nejsou to duchové lidí. Nevím přesně jaký typ duchů to je. Jsou to duchové moře. A oni se dívají sem na nás, jak se tu procházíme po chodníku. Dívají se na nás s takovou láskou, nikdo však o nich neví.“ A pak říká: „Počkej ještě chvíli, pak ti něco povím.“ A chvíli se díval směrem k moři. Byla tam žena, která se procházela po pláži. Nebyl to duch, ale vtělená žena. Ta žena se zastavila a začala hloubit do písku jámu. (Vysvětluje vypravěč: Dříve to bylo docela běžné, dnes už něco takového vidět není. To vím, protože bydlím blízko.) Ta žena začala hloubit jámu a do ní vsadila svíčku a zapálila jí. Je to jakýsi rituál, nevím přesně jestli pocházi z Umbandy(1). Zapálila svíčku jako oběť pro Lemanjá(2). A začala se modlit, prosila za něco nebo děkovala a potom ta žena odešla.

A když ta žena odešla, Chico viděl, jak ty duchové moře se přiblížili ke svíčce. A jako by vzali do rukou spirituální verzi té svíčky. Chytili do rukou světlo a šli zpět do moře. A jak drželi to světlo, věděli, co je v něm zapsané, o co přesně ta žena prosila nebo děkovala a oni se dívali směrem k ní a posílali jí vibrace.

Byl tím velmi dojatý, protože tito duchové jsou součástí spiritistické nauky a jsou popisovaní i v knize Kniha duchů jako takzvaní gnomové apod. A byl dojatý, když viděl tento jev na pláži Copacabana. Viděl dříve podobné věci v přírodě ve vnitrozemí, protože žil v Pedro Leopoldo, které leží ve vnitrozemí, ale na pláži to dříve nikdy neviděl. A byl dojatý, protože to jsou duchovní formy, se kterými se někdy nemáme příležitost setkat.

To byla jedna věc, kterou viděl.

A jako druhou věc toho dne viděl, muže, který se na pláži modlil a hleděl směrem k moři. A Chico viděl, jak se z horizontu blíží karavana duchů a tato skupina duchů se přiblížila k muži. Některé duchovní věci se dají jen těžce popsat… A jakoby ta skupina duchů kráčela po hladině. A protože se jednalo o duchy, tak po hladině kráčet mohli, je to více méně přijatelné. A oni toho muže obestoupili a zachytili jeho myšlenky a pak odešli pryč.

A Chico řekl, že když se člověk přiblíží přírodě a začne s ní komunikovat, ona se mu tímto způsobem otevře a je to moc krásné.

 

___

1 Umbanda je africko-brazilské náboženství, které vzniklo spojením křesťanství a afrických tradic.

2 Lemanjá (čte se: Lemanžá) je bohyně moře.

 

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=hlRccNCwjl0

 

1. foto (Pláž Copacabana)
2. foto (Zleva Suzana, Chico)
3. foto (Suzana, foto ze současnosti)
4. foto (Bohyně moře Lemanjá)

blog_8.jpg
blog_9.jpg
blog_11.jpg
blog_10.jpg

internet