kolekce

Všech 12 knih

2550 3000

sleva 15%

kolekce

Zrození a znovuzrození

624 780

sleva 20%

kolekce

Příběh

833 980

sleva 15%

kolekce

Otázky a odpovědi

863 1015

sleva 15%

Planeta Země

kategorie: Odpovědi

Otázka - Co nám může říci spiritistické učení o konci světa? Stane se Země, která je planetou utrpení, místem znovuzrození?

Odpověď - Utrpení zdoláme směřováním ke spiritualitě a vytvoříme novou společnost. Lidstvo kráčí směrem k novému uvědomění.

Emmanuel říká, že Země bude již kolem roku 2057 zcela jiným světem. Každý máme před sebou dlouhý a těžký úkol ohledně svého růstu. Do této cesty patří i práce a láska pro bližní s pomocí Ježíše.

 

Otázka - Jak je Země hodnocena z univerzálního hlediska? Je pravda, že lidé jsou stále spíše na úrovni zvířat než na lidské úrovni?

Odpověď - Země je planetou utrpení a odpykávání trestů. Podle Allana Kardeca přestane být Země místem bolesti a utrpení a stane se šťastným světem, kde opět zavládne rovnováha a obnova. Jsme ale v procesu vývoje.

Když se duch rodí do lidského těla, obohacuje ho intelektem a morálními hodnotami, které převyšují zvířata.

Pročišťováním se duch postupně osvobozuje od vlivu hmoty. Vliv hmoty ho více přibližuje zvířecí říši, ikdyž nepřestává být člověkem.

Osvobozením od vlivu hmoty, bude duch dosahovat svého skutečného určení a také čistoty.


 

Odpovídá: Chico Xavier za vedení Emmanuela

Odpovědi

Dílo poprvé vyšlo v Brazílii v roce 1995 jako 382. kniha. Název v originálu je „PLANTÃO DE RESPOSTAS - PINGA FOGO II”. Obsahuje rozhovory z televizního pořadu Pinga fogo z roku 1971. Kniha je přepisem otázek a odpovědí, které v pořadu zazněly.