kolekce

Všech 12 knih

2550 3000

sleva 15%

kolekce

Zrození a znovuzrození

624 780

sleva 20%

kolekce

Příběh

833 980

sleva 15%

kolekce

Otázky a odpovědi

863 1015

sleva 15%

Pokušení a náprava

kategorie: Náboženství duchů

Tak, jako je strom v rovnováze na vlastních kořenech, tak udržujeme srdce v přítomnosti a dýcháme vliv minulosti.

Předtím, než se pokušení vyskytne v nějakém předmětu nebo situaci, objeví se uvnitř nás jako temné předivo, jež omotává naše myšlenky.

Na zvýšení těchto sil se svým působením podílejí neinkarnovaní přátelé, jež jsme zanechali daleko fyzické úrovně a proto nás mnohdy z počátku obtěžuje nějaká nešťastná myšlenka postupně nabývající na intenzitě, až polapí naše city, které často překročí hranici posedlosti.

Je však nutné mít na paměti, že život znamená neustálou obnovu, která nás nutí pochopit, že soustavné pěstování dobroty a laskavosti je účinným zdrojem proti působení všech škodlivých vlivů.

Tento způsob práce je vhodným protijedem, který je schopný zrušit veškeré toxické procesy uvnitř nás a podněcuje ducha novými podněty, jimiž přijímáme pomoc Světelných Poslů s jejich láskyplnou náručí a ta nás vyrve z husté mlhy našich vlastních pochybení.

Pokud tedy usiluješ o vítězství nad přitažlivostí temnoty, která nás táhne do propasti šílenství nebo zločinu, pozvedni pomoc pro dobro druhých nad tvé každodenní zájmy, protože doznavší provinilec se pomalu promění v posla Nebes, pokud se na Zemi rozhodne být pomocníkem dobra.

Náboženství duchů

Dílo poprvé vyšlo v Brazílii v roce 1960 jako 63. kniha s originálním názvem „Religião dos Espíritos”. Knihu nadiktoval Chico Xavierovi jeho duchovní učitel Emmanuel.