Rodiče a děti

kategorie: Rozhovory

Otázka - Jaký má Spiritismus názor ohledně chování rodičů k problémovým dětem a naopak, jak by se měly chovat děti k problémovým rodičům?

Odpověď - Přátelé duchové říkají, že všichni na Zemi potřebujeme přetransformovat rodinné vztahy. Nesmíme dopustit, aby od nás děti snášely jakékoliv násilí a ani naše děti se toho nesmí dopouštět.

Požadovaná ochrana dětí v období nejútlejšího věku (v nejzranitelnějším období zrození) hraje významnou roli při učení duše, která přišla na Zem. Nesmíme snižovat dětství v žádném z jeho období, protože děti si ponesou do života obraz našeho vlastního chování k nim.

Je také důležité, aby rodiče mluvili laskavěji a snažili se vytvářet harmonický domov. Nikdy nesmí odkládat tyto rozhovory na čas citového zranění. Mnohdy se rodiče neposadí k láskyplnému rozhovoru spolu s dětmi s laskavým porozuměním, aby se prohloubilo vzájemné přátelství. Láska uskuteční v srdcích "Boží Dílo". Mnohokrát rodiče své děti spíše trápí, když se děti musí potýkat s vnitřními problémy, na které je rodiče nepřipravili.

V současné době potřebujeme zrevidovat rodinné a sociální hodnoty a hlavně začít praktikovat bezpodmínečnou lásku a nesmírnou toleranci ke všem ostatním, od jednoho k druhému. Tak opět získáme rovnováhu a započneme novou éru, ve které dítě získá podporu, jakou potřebuje. Abychom už nikdy nespravedlivě neodsoudili mladé.


 

Tento rozhovor se vysílal 6. 6. 1971 na TV Anhanguera, canal 2, ve státě Goiás.
Otázky klade: Dr. Delfino
Odpovídá: Chico Xavier za vedení Emmanuela

Rozhovory

Dílo poprvé vyšlo v Brazílii v roce 1971 jako 114. kniha s originálním názvem „Entrevistas”. Obsahuje rozhovory z televizních pořadů a rozhlasu, které se konaly v letech 1968 - 1971.